Loading...

آیا نان باعث چاقی می‌شود؟

آیا نان باعث چاقی می‌شود؟

نان به خودی خود چاق‌کننده نیست و این گفته که نان باعث چاقی می شود مبنای علمی ندارد.

بدانید که نان به خودی خود چاق‌کننده نیست و این گفته که نان باعث چاقی می شود مبنای علمی ندارد.

یک برش نان بین 50 تا 100 کالری دارد. حال اگر  یک خانم 35 ساله با قد و وزن متوسط که روزانه حدوداً 2000 کالری نیاز دارد، یک یا دو برش نان مصرف نماید به هیچ عنوان چاق نمی شود مگر اینکه اهل زیاده‌روی باشد.

نان کامل یا سبوس‌دار برای مواقعی که قصد لاغری و رژیم گرفتن دارید فوق‌العاده است. فیبرهای غذایی موجود در این نان‌ها اشتها را کنترل کرده و احساس سیری طولانی‌تری ایجاد می‌کنند. برای همین هم ریزه‌خواری و پرخوری را از شما دور می‌کنند. به این ترتیب هم به تناسب اندام شما کمک می‌کنند. بهتر است نان‌های تهیه شده از آرد سبوس‌دار یا آرد جو را مصرف نمایید. نان‌های تهیه شده از دانه‌ی کتان  نیز برای این منظور بسیار مناسبند.

پس چرا باور چاق کننده بودن خوردن نان شایع است در حالیکه خود نان کالری زیادی ندارد

پاسخ موادی مانند کره، مربا، مارگارین، تارت‌ها، سوسیس و کالباس و غیره است که با نان میل می‌ شود . این مواد غذایی پرکالری هستند و برای همین کالری نان را نیز بالا می‌برند.

 هیچ دلیلی برای اینکه نان را از برنامه‌ی غذایی‌تان حذف کنید وجود ندارد. باید بدانید که نان‌های کامل، سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید برای سلامتی هستند. کافی است که در مصرف نان زیاده‌روی نکنید و حواستان به چیزهایی که داخل لقمه‌هایتان می‌پیچید باشد.

نظرات

  ارسال نظر

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  آمار

  • تعداد کالا: 2
  • بازدید امروز: 9
  • بازدید دیروز: 31
  • بازدید کل: 39169